Ortak Alan Kuralları

Ortak yaşamın daha düzenli ve sorunsuz olması için uyulması gereken kurallarımız.

FLORA EVLERİ YAŞAM KURALLARI

BLOK GİRİŞ: Daire önleri, yangın merdivenleri, şaftlara hiçbir şekilde eşya vb. bırakılmamalıdır. Kaykay, scooter, küçük bisikletleri evlerinizin içine ya da bloğun en altında merdiven altlarına veya çocuk oyun parkındaki korunaklı büyük bisikletler için yapılmış alana bırakabilirsiniz. Daire kapı önlerine ayakkabı, terlik, çöp poşeti… lütfen koymayınız.

BALKONLAR: Balkonlara dışarıdan görülecek şekilde eşya vb. koymayınız, halı ya da çamaşırlarınızı balkonun iç kısmında kurutunuz. Aşağıya düşecek biçimde, balkonlara, korkuluklara ve pencere önlerine saksı koymayınız. Herhangi bir düşme sonucu oluşabilecek yaralanma ve diğer zararlarda dairede oturan sorumludur ve cezası oldukça ağırdır.

ÇÖPLER: Evlerinizde biriken; kağıt, kutu, ambalaj gibi çöplerinizi yangın merdiveninde bulunan ”ambalaj atık” kutusuna, diğer çöplerinizi ise  çöp konteynırına atabilirsiniz. (Günün her saati)

RÖGAR TIKANIKLIĞI:

  1. Atık yağlarınızı mutfak lavabolarından dökmeyiniz.
  2. WC’lere ıslak mendil, peçete, çocuk bezi … atmayınız.

EVCİL HAYVANLAR: Evlerinizde beslediğiniz evcil hayvanlarınızı (kedi-köpek) site içinde tasmasız ve uzun iple dolaştırmayınız, ortak alanlarda besleme yapmayınız. Cafe alanına köpeğinizi getirmeyiniz.

OTOPARKLAR: Otopark kumandanızı danışmadan temin edebilirsiniz. Kumandanın unutulması durumunda kapının açılması için korna basmayınız. Danışmadaki görevliye ulaşarak (216 456 27 02/03 – 530 582 55 38) kapının açılmasını talep ediniz.

YEŞİL ALANLAR: Balkon ya da pencerelerinizden aşağıya sigara, peçete gibi çevreyi kirletecek şeyler atmayınız. Yönetim’in bilgisi olmadan bitkilere müdahale (kesme-budama…)  etmeyiniz, yeni dikim yapmayınız.

HAVUZ: Havuz sadece site oturanlarının hizmetindedir. Lütfen dışarıdan misafir çağırmayınız. Havuza girmeden önce mutlaka duş alınız, bone kullanınız. Havuz bölgesinde yiyecek tüketmeyiniz. Evcil hayvanları bu alana getirmeyiniz. (Havuz kullanım kuralları, havuz çevresinde mevcuttur.)

CAFE: Kurallar ilgili yerlerde asılıdır.

DECK ALTI: Deck altına evden – dışarıdan yiyecek getirmeyiniz

MANGAL: Mangal kullanım gün ve saatleri, mangal bölgesinde yazılıdır. Mangaldan yararlanmak isteyenlerin en geç         1 saat  önceden güvenliğe bilgi vermeleri gerekmektedir.

SAUNA: Sauna kullanım gün ve saatleri sauna girişinde yazılıdır.

FITNESS SALONU: Kullanmış olduğunuz spor malzemelerini dambıl, minder, plates topu vb. lütfen yerlerine bırakınız. Spor yapmasını isteğiniz 18 yaşın altındaki çocuklarınızı yönetime yazılı olarak bildiriniz.

MASA TENİSİ/BİLARDO: Masa tenisi/bilardo kullanım saatleri salon kapısında ve güvenlikte mevcuttur.

DAİRE İÇİ ONARIMLAR: 1 Haziran-31 Ağustos yaz döneminde hafta içi  10.00 ile 18.00  saatleri arasında yapılabilir,   Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde onarım yapılamaz, 1 Eylül-31 Mayıs kış döneminde ise hafta içi 10:00 ile 18:00, Cumartesi günleri 12.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılabilir, Pazar ve resmi tatil günlerinde  onarım yapılamaz. Klima montajı yaptırmadan önce mutlaka site teknik servisine danışınız.

GÜRÜLTÜ: Komşularınızı rahatsız etmemeye lütfen özen gösteriniz. Evinizde yüksek sesle müzik dinlemeyiniz ve enstrüman kullanmayınız. Dış alanda, özellikle gürültü yapan kaykayları kullanmayınız.

BLOK DIŞ CEPHE: Dış cephenin görüntüsünü bozacak şekilde değişiklikler yapmayınız (farklı renk boya, panjur vb.)

AİDAT TAHSİLATLARI: Sitemizde Apsiyon Programı kullanılmaktadır.  Yönetime iletmiş olduğunuz e-mail adresinizle kayıt olabilir ve ödemelerinizi görüntüleyebilir, duyurularımızı takip edebilirisiniz. Üye olmak için ; www.apsiyon.com adresinden giriş yapabilirisiniz. Aidat, yakıt ve su ödemelerinizi sitenin muhasebe bölümüne nakit ya da kredi kartı ile veya yönetim adına açılmış olan banka hesabına yapabilirsiniz.

Hesap Adı : Flora Evleri Site Yönetimi,  Denizbank,  Ataşehir  Şubesi

 İban No :  TR20 0013 4000 0079 1781 2000 01

Ödemelerinizi, içinde bulunulan ayın son gününe kadar yapmanızı önemle rica ederiz. Son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı takdirde aidatınıza  % 5 gecikme tazminatı uygulanacaktır. 3 ay üst üste ödenmemiş bakiyenizin tamamı avukata intikal edecektir.

TAŞINMA KURALLARI: Taşınma tarihinizi lütfen birkaç gün önceden bildiriniz. Taşınma saatleri 10:00 - 18:00 arasıdır.

Kış 1 Eylül – 31 Mayıs tarihleri arasında Pazar günü hariç, Yaz 1 Haziran – 31 Ağustos tarihleri arasında Cumartesi-Pazar günleri hariç taşınma yapabilirisiniz. (Pazar günleri, resmi  ve dini tatil günlerinde taşınma yapılamaz).

Taşınmalarda yangın merdivenini kullanınız. Asansörler yük asansörü olmadığından taşınma esnasında kullanılamaz. Lütfen nakliye firmasına bu bilgiyi iletiniz. İçten dışa taşınmalarda daire sakininin Yönetim’e olan borçlarını ödemiş olması gerekmektedir.

ZARARLAR: Burada yazan ya da yazmayan hususlardan dolayı site sakinlerinin, çocukların verdiği zararlar dairelerden tahsil edilecektir.

TEKNİK SERVİS İŞ TANIMI: Site teknik servis çalışanlarının iş tanımını ekte bulabilirsiniz.

SİTE YÖNETİMİ: Dilek veya şikayetlerinizi lütfen yazılı olarak bildiriniz (e-mail – fax – yazılı dilekçe)

İLETİŞİM:

Santral                          : (216) 456 27 02/03

GSM (Ofis)                    : (530) 582 55 38

GSM (Güvenlik)             : (530) 582 55 17

GSM(Teknik Servis)     : (530) 208 55 74

Fax                                 : (216) 455 77 26

E-mail                            : info@florasitesi.com

Kurallara hepimizin uyması ortak yaşantımızı daha huzurlu hale getirecektir. Teşekkür ederiz. Flora Evleri Site Yönetimi